Wycieraczki szyb tramwajów, lokomotyw i innych pojazdów szynowych
Wycieraczki jako jeden z elementów mających znaczący wpływ na bezpieczeństwo w transporcie i komunikacji, powinny bezkompromisowo spełniać wymagania norm, ale również sprostać oczekiwaniom odbiorców oraz użytkowników. Nasze produkty spełniają surowe normy dla przemysłu kolejowego.
Oferujemy wycieraczki elektryczne szyb do:
- Autobusów szynowych
- Zespołów trakcyjnych
- Pojazdów elektrycznych
- Lokomotyw
- Tramwajów
- Pojazdów szynowych specjalnego przeznaczenia
i wielu innych…
Silniki wycieraczek zapewniają długotrwałą pracę i są odporne na trudne warunki pracy panujące na kolei. Nasze wycieraczki są z powodzeniem montowane przy budowie nowych pojazdów szynowych oraz przy remontach i modernizacjach lokomotyw taboru kolejowego.
W zależności od potrzeb i założeń projektowych, możecie Państwo precyzować Wasze wymagania dotyczące zespołów napędowych wycieraczek w zakresie:
- Kąta wycierania.
- Napięcia zasilania (24, 75, 110VDC).
- Możliwości zastosowania napędu ręcznego w zespołach napędowych.
- Adaptacji kształtu obudowy, niektórych typów zespołów napędowych, pod już isniejące miejsce zabudowy.
W asortymencie mamy szeroki wachlarz elementów składowych do kompletnych systemów wycierania jak i elementów eksploatacyjnych takich jak:
- Zespoły napędowe wycieraczek
- Mechanizmy napędowe wycieraczek
- sterowniki /regulator pracy wycieraczki BER
- Przełączniki obrotowe, montowane w pulpicie, do uruchamiania poszczególnych biegów wycieraczki.
- Ramiona
- Pióra
- Pompki spryskiwacza
- Spryskiwacze szyb
- Zbiorniki płynu spryskiwacza – tworzywowe (5L lub 22L), lub ze stali nierdzewnej (o kształtach i pojemności dostosowanych do indywidualnych projektów).
W celu spełnienia Państwa oczekiwań, oprócz możliwości wyboru długości ramion i piór, umożliwiamy Państwu wybór typu wycieraka. Oferujemy możliwośc dostarczenia wycieraka w systemie klasycznym, działającym podobnie jak wycieraki z przemysłu automotive – jedno ramie napędza jedno pióro, a kąt pomiedzy tymi dwoma elementami jest niezmienny. Drugim wariantem jest wycierak pantograficzny, czyli rodzaju wycieraczki złożonej z 2 równolegle zamocowanych ramion napędzających jedno pióro, za pośrednictwem specjanego wieszaka pantograficznego. W układzie pantograficznym, pióro, w każdym punkcie swojej pracy na szybie znajduje się w pozycji pionowej (wertykalnej).
Spryskiwacz szyb montowany na ramieniu lub na podszybiu czoła pojazdu. Pompka spryskiwacza zasilana napięciem 24 VDC.
W nazewnictwie zespołów napędowych wycieraczki zastosowano oznaczenie w formie liter „L” lub „R” – oznaczenie to NIE opisuje punktu montażu danego zespołu napędowego w kabinie. Oznaczenie to opisuje wzajemne usytuowanie elementów wykonanwczych wewnątrz dźwigniowego układu przeniesienia napędu.