Oświetlenie zewnętrzne lokomotyw, autobusów szynowych i wagonów osobowych.
Oświetlenie zewnętrzne pociągu, jako kluczowy czynnik bezpieczeństwa, musi być wysokiej jakości, niezawodny, o odpowiednich parametrach strumienia światła i pozwalające z wyprzedzeniem zauważyć ewentualną przeszkodę na torach kolejowych.
Oferujemy szeroki wybór elementów oświetleniowych przeznaczonych do pojazdów szynowych (oświetlenie zewnętrzne lokomotyw, reflektory lokomotyw, sygnały końca pociągu, projektor halogenowy lokomotyw, oświetlenie LED lokomotyw) zarówno w technologii żarówek halogenowych, jak i diod LED o różnych barwach emitowanego światła.
Oświetlenie naszej produkcji jest stosowane przy budowie nowych i modernizowanych pojazdów szynowych. Projektorami halogenowymi produkcji POSTEOR-u można, w prosty sposób przy minimalnym nakładzie pracy, zastępować stare projektory w większości lokomotyw, w których źródłem światła była żarówka z włóknem żarowym. Ustawianie strumienia światła przebiega w sposób bardzo prosty i odbywa się za pomocą 2 śrub regulacyjnych. Projektory zasilane są poprzez elektroniczną przetwornicę napięcia EPN lub PER.
Przykładowe elementy składowe kompletnego systemu oświetlenia pojazdów szynowych:
PROJEKTORY (świateł głównych lub sygnałowych):
- Światło halogenowe, białe czołowe KPM-24H (na integralnej płycie montażowej)
- Światło halogenowe, białe KPM-24H i czerwone KPM-24C (na wspólnej płycie montażowej)
- Światło halogenowe, czerwone KPM-24C
- Światło LED, czerwone KPM-24C LED
- Światło LED, biało-czerwone KPM-24LED BC
- Światło LED końca wagonu, biało-czerwone KPM-24LED BC/W
ELEKTRONICZNE PRZETWORNICE NAPIĘCIA:
- PER 110/24 VDC
- PER 75/24 VDC
- PER 24/24 VDC
Przetwornice napięcia posiadają moduł z detekcją uszkodzenia projektora halogenowego i diodowego. Uszkodzenie projektora będzie sygnalizowane świeceniem zewnętrznej diody (dioda nie jest dostarczana przez POSTEOR sp. z o.o.).
W nazewnictwie niektórych projektorów zastosowano oznaczenie strony ich montażu w lokomotywie w formie dopisku „LEWY” lub „PRAWY” – należy przez to rozumieć stronę lokomotywy opisaną z wnętrza pojazdu, z pozycji maszynisty patrzącego w kierunku jazdy lokomotywy (tak jak w samochodach).