Oświetlenie

Oświetlenie zewnętrzne lokomotyw, autobusów szynowych i wagonów osobowych5480-2-klienta

Oświetlenie zewnętrzne pociągu, jako kluczowy czynnik bezpieczeństwa, musi być wysokiej jakości, niezawodne, o odpowiednich parametrach strumienia światła i pozwalające z wyprzedzeniem zauważyć ewentualną przeszkodę na torach kolejowych.

Do produkcji naszych projektorów halogenowych lokomotyw podchodzimy z bardzo rygorystyczną dyscypliną i odpowiedzialnością. Jesteśmy dumni, że parametry naszych świateł zamykają się w górnym zakresie wymagań normy kolejowej, a nie w dolnym minimum. W przełożeniu na eksploatację, pozwala to uzyskać poprawę widoczności i zyskać choćby ułamek sekundy na wcześniejszą reakcję maszynisty na przeszkodę i redukcję skutków kolizji.

Oferujemy szeroki wybór elementów oświetleniowych dla pojazdów szynowych (oświetlenie zewnętrzne lokomotyw, reflektory lokomotyw, sygnały końca pociągu, projektor halogenowy lokomotyw, oświetlenie led lokomotyw) zarówno w technologii żarówek halogenowych, jak i diod LED świecących w różnych kolorach.

Projektory świateł głównych:5566-3-klienta • Światło halogenowe białe KPM-24H (na osobnej płycie montażowej)
• Światło halogenowe białe KPM-24H i czerwone KPM-24C
(na wspólnej płycie montażowej)

Projektory świateł sygnałowych:
• Światło halogenowe czerwone KPM-24C
• Światło diodowe czerwone KPM-24C LED
• Światło diodowe czerwono-zielone KPM-24LED Z/C
• Światło końca wagonu biało-niebiesko-czerwone diodowe KPM-24LED BNC

Oświetlenie naszej produkcji jest stosowane przy budowie nowych i modernizowanych pojazdów szynowych. Projektorami halogenowymi lokomotyw produkcji POSTEOR-u można w prosty sposób przy minimalnym nakładzie pracy zastępować stare projektory, w których źródłem światła jest zawodna żarówka z włóknem żarowym. Ustawianie strumienia światła przebiega w sposób bardzo prosty i odbywa się za pomocą 2 śrub regulacyjnych. Projektory zasilane są poprzez elektroniczną przetwornicę napięcia EPN.